جزوه ترمودینامیک
اخبار,  جامدات,  سیالات,  مکانیک

دانلود جزوه ترمودینامیک 1 و 2 دانشگاه های برتر کشور

ترمودینامیک شاخه‌ای از علوم طبیعی است که به بحث راجع به گرما و نسبت آن با انرژی و کار می‌پردازد. ترمودینامیک متغیرهای ماکروسکوپیک (همانند دما، انرژی داخلی، آنتروپی و فشار) را برای توصیف حالت مواد تعریف و چگونگی ارتباط آن‌ها و قوانین حاکم بر آن‌ها را بیان می‌نماید. ترمودینامیک رفتار میانگینی از تعداد زیادی از ذرات میکروسکوپیک را بیان می‌کند. فوانین حاکم بر ترمودینامیک را از طریق مکانیک آماری نیز می‌توان بدست آورد. ترمودینامیک موضوع بخش گسترده‌ای از علم و مهندسی است – همانند: موتور، گذار فاز، واکنش‌های شیمیایی، پدیده‌های انتقال و حتی سیاه چاله ها-. محاسبات ترمودینامیکی برای زمینه‌های فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست‌شناسی یاخته، مهندسی پزشکی، دانش مواد و حتی اقتصاد لازم است. عمده مباحث تجربی ترمودینامیک در چهار قانون بنیادی آن بیان گردیده‌اند: قانون صفرم، اول، دوم و سوم ترمودینامیک.

 

 

دانلود جزوه ترمودینامیک 1


ترمودینامیک ۱ ( Thermodynamics) شاخه ای از علوم طبیعی است که به بحث راجع به گرما و نسبت آن با انرژی و کار می پردازد. ترمودینامیک متغیرهای  ماکروسکوپیک ( همانند دما، انرژی داخلی، آنتروپی و فشار ) را برای توصیف حالت مواد تعریف و چگونگی ارتباط آن ها و قوانین حاکم بر آن ها را بیان می نماید. ترمودینامیک رفتار میانگینی از تعداد زیادی از ذرات میکروسکوپیک را بیان می کند. قوانین حاکم بر ترمودینامیک را از طریق مکانیک آماری نیز می توان بدست آورد. ترمودینامیک ۱ موضوع بخش گسترده ای از علم و مهندسی است همانند: موتور، گذار فاز، واکنش های شیمیایی، پدیده های انتقال و حتی سیاه چاله ها، محاسبات ترمودینامیکی برای زمینه های فیزیک، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست شناسی یاخته، مهندسی پزشکی،دانش مواد و حتی اقتصاد لازم است. جزوه ی ترمودینامیک ۱ رشته ی مکانیک جزوه ای کامل به صورت دست نویس می باشد که بسیار می تواند برای دانشجویان رشته ی مکانیک کاربردی باشد.

 

فصل اول: مفاهیم و تعاریف اصلی ترمودینامیک، انرژی، انتقال و تحلیل آن

فصل دوم: خواص مواد خالص

فصل سوم : تحلیل انرژی سیستم های بسته، قانون بقای جرم و انرژی در حجم کنترل، قانون بقای انرژی در حجم کنترل با جریان پایا، قانون اول ترمودینامیک (برای حجم کنترل)

فصل چهارم: قانون دوم ترمودینامیک

فصل پنجم: آنتروپی (معیاری برای بی نظمی)


دانلود رایگان جزوه ترمودینامیک ۱ دانشگاه صنعتی امیرکبیر – مهندسی مکانیک

دانلود با لینک مستقیم

 

جزوه ترمودینامیک ۱ (دکتر سیمچی) دانشگاه صنعتی شریف

لینک دانلود

 

جزوه ترمودینامیک ۱ دکتر یوزباشی زاده دانشگاه صنعتی شریف

لینک دانلود

 

دانلود رایگان جزوه درس ترمودینامیک ۱ دکتر کوثری دانشگاه تهران

رمز فایل : www.jozveha.com

 

جزوه ترمودینامیک ۱ دکتر یوسفی فرد

لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com


 

دانلود جزوه ترمودینامیک 2

بطور کلی هرجایی که با کار و حرارت و تبدیل آن ها با هم سروکار دارند یا خواصی از مواد که روی کار و حرارت تاثیر می گذارند به ترمودینامیک ارتباط پیدا می کند. از لحاظ تاریخی گفته می شود علم ترمودینامیک با ساخت اولین پمپ خلا در سال ۱۶۵۰ میلادی توسط «اتو» پایه گذاری شد. مدتی بعد رابرت بویل با تعریف کردن رابطه ای بین حجم و فشار به کمک رابرت هوک اولین پمپ هوا را ایجاد کردند. فرد موثر دیگری که در پیشرفت علم ترمودینامیک نقش مهمی داشت، جمیز وات بود. جمیز وات که یک ابزارساز ساده بود، به ضرورت وجود چگالنده بخار خارجی برای افزایش بازدهی موتور بخار پی برد. ترمودینامیک موضوع بخش گسترده ای از علم و مهندسی است همانند: موتور، گذار فاز، واکنش های شیمیایی، پدیده های انتقال و حتی سیاه چاله ها محاسبات ترمودینامیکی برای زمینه های فیزیک، شیمی، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، زیست شناسی یاخته، مهندسی پزشکی، دانش مواد و حتی اقتصاد لازم است و مقدمه ای است برای درس های اصول جلوبرنده ها و توربو ماشین. لفظ خود درس (Thermodynamics) یک کلمه یونانی است که از دو کلمه ی ترمو به معنی گرما و دینامیک به معنی حرکت تشکیل شده است. ترمودینامیکی که در دانشگاه تدریس می شود پیشرفته آموزش همان ترمودینامیکی است که دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی در فیزیک سال سوم دبیرستان فرا می گیرند.

  • فصل یکم: سیکل های توانی گاز

  • فصل دوم: سیکل های بخار و ترکیبی

  • فصل سوم: سیکل های تبرید

  • فصل چهارم: روابط بین خواص ترمودینامیکی

  • فصل پنجم: مخلوط های گازی

  • فصل ششم: مخلوط های بخار-گاز و تهویه مطبوع

  • فصل هفتم: سوخت و احتراق

  • فصل هشتم: جریان تراکم پذیر

 

دانلود جزوه ترمودینامیک ۲ دکترحسینی دانشگاه شریف

دانلود کنید

پسورد : www.endbook.net

 

جزوه ترمودینامیک 2 دانشگاه تهران

دانلود

 

دانلود جزوه ترمودینامیک 2 دکتر علوی

دانلود فایل 1

 

دانلود جزوه ترمودینامیک 2 دکتر طاهری

دانلود فایل 1

 

دانلود جزوه عالی رایگان درس ترمودینامیک ۲

دانلود

پسورد : www.jozveha.com


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *